T.C. ERZİNCAN VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök, Personele Konferans Verdi...

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök, Personele Konferans Verdi...

Erzincan İl Müftülüğümüz tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla Müftülüğümüz Konferans Salonu'nda "CAMİ, ŞEHİR VE MEDENİYET" temasından hareketle ‘Caminin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi’ konulu konferans düzenlendi.

Konferans, Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök tarafından verildi.

Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program Kur’an-ı Kerim tilaveti, Camiler ve Din Görevlileri Haftası konulu sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Müftümüz Yavuz Karabayır: “İslam tarihine baktığımızda insanlık tarihi kan revan içerisinde. İnsanoğlunun sanki fıtratında kan dökme duygusu var. Bir dönem sükûnet ondan sonra sükûnet yoksa onun şiddeti ile şiddetli bir savaş ve kan dökülmesi var. Tarihe bakın Hz. Ebûbekir şehit edilmek istenmiş, Hz. Ömer şehit, Hz. Osman şehit, Hz. Ali şehit…. Bugün Hz. Mûsa zamanında firavun, Hz. Muhammed (s.a.v) zamanında Ebû Cehil, Hz. Hüseyin zamanında da Yezid şeklinde görülmüş... Aslında şahıs değil, bozuk bir karakterin temsilcisi olan bu insanlar her zaman olacak her yerde olacak” dedi.

İl Müftümüzün hoşgeldiniz ve açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök; ‘Caminin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi’ konulu konferansını sundu.

Program, Vali Vekilimiz Yaşar Kemal Yılmaz'ın Mustafa Soykök'e plâket takdimi ile sona erdi.


Haberin Videosu